Strona główna

Mapa marzeń

      

Mapa Marzeń ma bardzo wiele synonimów. Pierwowzorem była prawdopodobnie mapa myśli.   

Z punktu widzenia nauki, a konkretnie psychologii jest to test projekcyjny.
Dlaczego on się „sprawdza”, czyli realizuje w przyszłości, tego nauka już nie wyjaśnia. Można ewentualnie podciągnąć to pod zjawisko „samospełniającego się proroctwa”.   

Mapa Marzeń jest prosta w wykonaniu, ma  charakter terapii zajęciowej – daje relaks i przyjemność. Można ją wykonać w dowolny sposób np. sugerować się siatką bauqa lub psychoprzestrzenią.   

To może być rysunek, pismo, kolage itp. Wykonując taką pracę „piszemy swoją opowieść”.
Do wykonania Mapy Marzeń potrzebny jest:
- klej, nożyczki
- kolorowe gazety,
- kartka z bloku technicznego   

Na kartkę naklejamy ilustracje wycięte z kolorowych gazet.   

W wyborze ilustracji kierujemy się intuicją. Wklejamy to, co się nam podoba i „przykuje naszą uwagę ” na pierwszy „rzut oka”.
Są różne zasady wklejania i odczytywania poszczególnych materiałów.
Można je odczytywać np. wg psychoprzestrzeni stosując zasadę Feng Shui.
Wklejając ilustracje w odpowiednie miejsca – robimy to „bezwiednie” kierując się pierwsza myślą, tym co nam się spodoba i kluczem Feng Shui.   

W trakcie pracy porządkujemy swoje myśli, oddzielamy rzeczy ważne od nieistotnych, formułujemy nasze cele, relaksujemy się i wzmacniamy poczucie własnej wartości.
Po wykonaniu mapy marzeń przyglądając się jej – widzimy jasno, czego naprawdę chcemy w życiu. Wszystko układa nam się w dość logiczną całość.
 Można mapę Marzeń włożyć w antyramę i będzie działać na zasadzie wizualizacji. Patrząc na nią karmimy nasza podświadomość tym, czego pragniemy. Po jakimś czasie się to spełnia. Można też  ustawić ją jako tapetę w komputerze lub komórce.   

           

Wiosenna Mapa Marzeń
Wiosenna Mapa Marzeń
Wiosenna Mapa Marzeń
Wiosenna Mapa Marzeń